9 Şubat 2011 Çarşamba

Sevgililer Günü İçin Alternatif Bir Pasta


Bu pasta aslında bir doğumgünü için tasarlanmıştı. Ancak günümüzün anlam ve önemine binaen, yayın tarihi de uyunca bu şekilde bir isim aldı... İçinde bol çikolata ve meyve, kremasında kakao ve çikolata, kekinin de kakaolu olması sebebiyle dış kısmında pembe ile kahverengiyi kombin yaptım.


Her zaman diyorum, talep geldiği zaman boynum kıldan ince ancak şeker hamurlu tatları sevmiyorum. Ürünleriniz şeker hamuruyla muntazam görünüyorlar ve hiç risk almıyorsunuz. Tabiri caizse akma, kokma yapmıyor ya da çok büyük yetenek istemiyor... Elinizdeki aletlerle kesip biçip şekil veriyorsunuz. Çok ileri tekniklerle uğraşıyorsanız ne ala, o tam bir sanattır, dil uzatırsam yanarım. Biraz hayal gücü şart ancak onu da google hallediyor zaten :D Şeker hamuruyla, kurabiye ve pastalarda görüntü IN lezzet ve tat OUT :)) Şeker hamurcuların hışmına uğrarım belki, ama bir üretici olmaktan ziyade tüketici olarak fikrimi paylaştığımı varsayın. Sevgiler, iyi seyirler

6 yorum:

 1. canım arkadaşım,düşüncelerini aynıyla paylaşıyoum. aslınd şeker hamuruyla uğraşmayı sevmeme karşın,özellikle pastalara harcanan şeker hamularına çok üzülüyorum. onca uğraştan sona çoğunun çöpe gittiğini düşünmek,görmek gerçekten çok üzüyor beni. o yüzden kremayl süslenmiş pastalar tercihim:)öpüyorum kocaman ve içten muhabbetlerimi gönderiyorum...Selam ve muhabbetle..

  YanıtlaSil
 2. SADELİĞİN ASALETİ diye buna diyorum işde.. Blogunuzu zevkle izlediğim azumutfak sayesinde keşfettim..Artık sizde izlediğim sınırlı sayıdaki bloğlara dahil oldunuz..emeğinize sağlık..

  YanıtlaSil
 3. Hepinize çok teşekkür ederim... Özellikle beni onore eden yorumlarınız için :) Aticim sen zaten blog aleminde kremalı pastacıların pirisin :) Biz daha pastaların kekini tutturmaya çalışırken sen krema tekniklerinin zirvesine ulaşmıştın :D Sevgiler a.s.

  YanıtlaSil
 4. Cute Blog - And I want to support it - so I follow it and now I'm nr 10 :)

  x

  creative tail

  YanıtlaSil
 5. thanks margit, i hope you love all post .. welcome my blog nmbr 10 follower :)

  YanıtlaSil
 6. "salak olmalısın" diye başlayan yorumunuzu burada yayınlamayarak, kendinizce sakladığınızı sandığınız isminizin, cisminizin haysiyetini kolladığımı düşünüyorum.çünkü yayınlasaydım IP numaranızı ve yaşadığınız şehri de yayınlayacaktım. aslında hakarete varan yorumların sahibi olan bilgisayarların IP numarasıyla dava açmaya hiç üşenmiyorum... kişiliğinize değil yaşınıza hürmeten sizinle uğraşmak istemiyorum. Bir çok insan gibi "Paraya Tapmıyor" olmam sizi oldukça hayrete ve kıskançlığa düşürmüş, şifa diliyorum sizin için...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...